W inauguracyjnym meczu mundialu kadra Ekwadoru ograła narodową reprezentację Kataru wynikiem zero do dwóch!

Narodowy zespół Kataru przegrywa z narodowym zespołem Ekwadoru w meczu otwarcia światowego czempionatu rezultatem zero do dwóch!

Mistrzostwa świata to impreza piłkarska, która odbywa się raz na 4 lata. Bez wątpienia piłkarscy wielbiciele z całej świata czekają niecierpliwie na inauguracyjne spotkanie mistrzostw. Przy okazji mistrzostwach świata w Katarze, który wystartował w ten weekend było tak samo. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która prezentowała się doskonale poprzedziła inauguracyjny mecz. Jednak później przyszła pora na futbol i sympatycy futbolu znajdujący się na trybunach oraz przez telewizorami oczekiwali niesamowitego spektaklu. Piłkarze narodowego zespołu Ekwadoru szybko zdobyli gola i już od pierwszego gwizdka arbitra emocji nie brakowało. Już po trzech minutach Valencia trafił do siatki i mogło się zdawać, iż drużyna narodowa Kataru będzie miała bardzo ciężko w tym meczu. Arbiter tego pojedynku postanowił jednak sprawdzić z pomocą systemu VAR prawidłowość tego gola i okazało się, że w chwili dogrania zawodnik był na spalonym. W tej sytuacji organizatorzy tego turnieju mieli więc sporo szczęścia.

Pomimo cofnięcia pierwszej bramki kadra narodowa Ekwadoru nie planowała przestać atakować. Zawodnicy reprezentacji Ekwadoru cały czas kontrolowali tempo w tym pojedynku, non stop przy tym atakując. Gracz narodowej reprezentacji Ekwadoru kilkanaście minut później znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem zespołu Kataru i został przez niego powalony. Główny sędzia nie wahał się ani chwili i zarządził karnego, a golkiperowi pokazał kartę. Karnego na gola zamienił gracz narodowej reprezentacji Ekwadoru Emmer Valencia. Kadra narodowa Kataru prezentowała się słabo na tle narodowego zespołu Ekwadoru. Bramkarz drużyny narodowej Ekwadoru przez sporą część spotkania był bezrobotny, ponieważ po stronie Kataru nie było widać pomysłu na ten mecz. Druga bramka dla gości padła na kwadrans przed końcem I części, a strzelcem znowu był Enner Valencia. W I połowy tego pojedynku nie mieliśmy okazji oglądać już więcej trafień. Obie drużyny w trakcie II części wyraźnie zredukowały rytm i na boisku mało się działo. Ten mecz finalnie zakończył się rezultatem 2:0 dla narodowej reprezentacji Ekwadoru, która bardzo dobrze zaczęła turniej. Natomiast kadra Kataru jest obecnie w trudnej sytuacji i może mieć trudności z awansem do fazy pucharowej.