Doskonałe spotkanie Barcy i przegrana Realu Madryt wynikiem 1 do 3!

Duma Katalonii zwycięża madrycki Real i wygrywa Superpuchar Hiszpanii!

Nie da się ukryć, iż na przestrzeni lat forma organizowania spotkania o Superpuchar Hiszpanii delikatnie się zmieniła. Fani piłki nożnej z Hiszpanii odczuwać mogą pewnego rodzaju zawód, gdyż pojedynki o Superpuchar Hiszpanii przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. Obecnie w turnieju o Superpuchar Hiszpanii toczą bój 4 kluby, a triumfatorzy par półfinałowych będą ze sobą rywalizować w spotkaniu finałowym. W tym sezonie przeciwko sobie w starciu finałowym stanęły drużyny Barcelony a także Realu. Kibice piłki nożnej z całej Europy mogli być więc zadowoleni, ponieważ oznaczało to pierwsze Gran Derbi w spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii od wielu lat. W pierwszym zespole ekipy FC Barcelony gra kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, a więc Robert Lewandowski.

Nasz piłkarz miał więc szansę na zdobycie pierwszego pucharu w barwach FC Barcelony. Przed tym starciem wielu ekspertów piłkarskich zaznaczało, że zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest madrycki Real. Zwycięzca poprzedniej edycji Pucharu Mistrzów a także panujący w tej chwili mistrz Hiszpanii to dosłownie maszyna do wygrywania finałów, i właśnie dlatego każdy inny wynik niż ich zwycięstwo byłby dużym zaskoczeniem. Dużą przewagę od pierwszych minut meczu finałowego miała drużyna FC Barcelony. Piłkarze bardzo dobrze się rozumieli na boisku i z powodzeniem tworzyli następne akcje w pobliżu szesnastki rywala. Pierwsza bramka w finałowym pojedynku strzelona została przez graczy Dumy Katalonii, a jej strzelcem okazał się Gavi, który wykorzystał świetne podanie od Lewandowskiego. Do bramki przed przerwą trafił kapitan zespołu narodowego Polski, któremu doskonałym podaniem popisał się Gavi. Wynikiem 2:0 dla Barcelony skończyła się pierwsza część, a piłkarze Realu Madryt prezentowali się kiepsko na tle przeciwnika. Wygląd gry w drugiej połowie się nie zmienił, a dwadzieścia minut przed zakończeniem FC Barcelona zdobyła trzecie trafienie. Real Madryt zdobył jedną bramkę w dodatkowym czasie gry, a jej strzelcem był Benzema. W rozrachunku końcowym pojedynek zakończył się wynikiem 3 do 1 dla Barcy, która tym sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.