Zatroszcz się o swoje dno miednicy

Zatroszcz się o swoje dno miednicy

Trzeba wiedzieć, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie istotna partia mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują także w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy bez wyjątku powinien zatroszczyć się o to, aby nie były zbyt napięte. Mięśnie dna miednicy nadzorują utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu a także niektórych narządów w jamie brzusznej, co niewątpliwie trudno także ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w kwalifikowany sposób staramy się realizować możliwie najprzyjemniejsze efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi oraz urologicznymi. Przy tego rodzaju problemach ogromnie istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Warto prowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Gdy dojdziemy do efektywności, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}