Zadbaj o swoje Dno miednicy

Zadbaj o swoje Dno miednicy

Trzeba być świadomym tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to niezmiernie istotna partia mięśni, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie podtrzymują również w właściwej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne i sprawne, każdy z nas powinien zadbać o to, aby nie były za bardzo napięte. Nie da się też ukryć, iż mięśnie dna miednicy pilnują prawidłowe utrzymanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo różnorodnych narządów w brzusznej jamie.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w absolutnie profesjonalny sposób staramy się osiągać jak najbardziej przyjemne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi a także proktologicznymi. W tego rodzaju przeszkodach bardzo istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa pomiędzy skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak skurcz, w czasie wykonywania powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest również ważny. Podczas gdy dojdziemy do wprawy, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej możliwej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem bądź też siedząc przed komputerem. Ćwiczenia dobrze wykonywane wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}