Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

Należałoby być świadomym tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna grupa mięśni, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują także w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Z tej racji właściwie każdy z nas powinien w przemyślany sposób przypilnować to, aby były one nie tylko sprawne i mocne, ale również nie były przesadnie napięte. Nie da się też ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy pilnują odpowiednie utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu a także określonych narządów w brzusznej jamie.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w adekwatny sposób bardzo staramy się realizować możliwie najbardziej owocne fizjoterapeutyczne efekty, oferować pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi. W tego rodzaju niedogodnościach bardzo ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Na leżąco, na siedząco jak i na stojąco także istnieje możliwość ich wykonywania. Należy prowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed komputerem. Ćwiczenia cykliczne wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne podczas ciąży.}