Share

Nasz think tank tworzy kilkanaście osób, reprezentujących różne pokolenia i profesje. Poniżej prezentujemy biogramy wybranych ekspertów Forum.

Agata Dąmbska
Humanistka o zacięciu socjologicznym, działaczka społeczna, publicystka, organizatorka, animatorka kultury i życia publicznego, przewodniczka po Pradze czeskiej, tłumaczka, korektorka i lektorka języka polskiego dla cudzoziemców. Studiowała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zaangażowana od 1994 roku w trzeci sektor; twórczyni i  liderka kilku organizacji pozarządowych. Uczestniczka kampanii wyborczej Jacka Kuronia w 1995 roku. Obecnie szefowa polsko-czeskiego portalu CZaPLa.cz oraz współzałożycielka i ekspertka Forum Od-nowa.

Dr Justyna Glusman
Ekonomistka, działaczka społeczna, autorka wielu publikacji. Doktor i absolwentka London School of Economic & Political Science w zakresie nauk politycznych, ekspertka do spraw polityki gospodarczej, programowania rozwoju i wdrażania polityki regionalnej. Pracowała w think tanku przy Kancelarii Prezydenta, obecnie w Związku Miast Polskich.

Agnieszka Gniotek
Historyk i krytyk sztuki, właścicielka firmy Foto Connect, dziennikarka, wykładowczyni, kuratorka wystaw, producentka sesji fotograficznych i specjalistka PR. Pracowała m.in. w Informatorze Kulturalnym Stolicy, Art&Business, Artinfo.pl, "Dilemmas Magazine" oraz Warszawskiej Szkole Reklamy. Publikuje w pismach "Sztuka.pl", "Exit" czy "Format". Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Katarzyna Hebda
Prawnik, urzędnik Komisji Europejskiej, b. pracownik Ministerstwa Finansów.

Dr Krzysztof Herbst
Socjolog miasta, działacz społeczny. Doktor socjologii, autor wielu publikacji z zakresu społecznych problemów planowania przestrzennego i reformy samorządu terytorialnego, pracował w Polskiej Akademii Nauk. Ekspert programów TACIS, PHARE, Banku Światowego, OBWE. Brał udział w projektach na terenie Rosji, Ukrainy, Słowacji. Współzałożyciel wielu organizacji pozarządowych, m.in. Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Zaangażował się w przygotowywanie reformy samorządowej 1990 roku. Pełnił funkcję koordynatora Zespołu ds. Społecznej Strategii Warszawy na lata 2009–2020.

Adam Kryczka
Prawnik, pracownik administracji publicznej, autor publikacji w czasopismach samorządowych oraz prawniczych, poświęconych zagadnieniom samorządu terytorialnego. Doktorant z zakresu nauk prawnych.

Damian Michalak
Prawnik, radca prawny, właściciel Kancelarii Radcy Prawnego. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów z sektora publicznego oraz inwestorów realizujących inwestycje publiczne. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych i partnerstwie publiczno-prywatnym. Autor wielu artykułów z zakresu prawa zamówień publicznych i PPP. Prowadzi bloga partnerstwa publiczno-prywatnego „PPP w praktyce”. W przeszłości, jako konsultant w jednej z firm Wielkiej Czwórki, obsługiwał międzynarodowe korporacje w zakresie podatku VAT.

Rafał Nowak
Profesjonalny fotograf free-lancer, specjalizujący się w zdjęciach o tematyce muzycznej, architektonicznej i portretach. Działacz społeczny, animator kultury, członek kilku stowarzyszeń (m.in. „Pro Varsovia”, Transmise, o.s.). Propagator wiedzy o fotografii, wykładowca fotografii na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik wielu wystaw i zdobywca nagród w konkursach fotograficznych. Studiował archeologię i historię na Uniwersytecie Warszawskim.

Janusz Perenc
Podróżnik zainteresowany szeroko pojęta sztuką i kulturą. Z wykształcenia humanista, kończył podyplomową dyplomację w Collegium Civitas w Warszawie. Współtwórca warsztatów Design Myśli, specjalista od kreatywności, certyfikowany coach, fotograf i kucharz. Wolny słuchacz otwartych uczelni i platform szerzenia idei, m.in. www.coursera.org, www.ted.com, www.udacity.com.

Bartosz Sokoliński
Prezes i współwłaściciel w TO.BE Group, odpowiedzialny za zarządzanie oraz opracowywanie strategii marketingowych. Swoją karierę zawodową rozpoczął podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych), w międzynarodowej agencji public relations Alcat Communications. Od blisko 10 lat jest współwłaścicielem agencji reklamowej. Skończył studia podyplomowe o specjalizacji PR oraz dziennikarstwo prasowe w Centrum Dziennikarstwa prowadzonym przez Amerykańską Fundację Wolnych Mediów. W latach 1998-2002 był radnym w Gminie Michałowice. Doradza i szkoli z zakresu mediów tradycyjnych oraz społecznościowych, prowadzenia prezentacji i kreatywności.

Michał Staniszewski
Asystent w Zakładzie Polityki Społeczno-Gospodarczej na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Członek komisji ekspertów w konkursie Teraz Polska edycja dla gmin, organizowanym przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska. W latach 2006-2014 – pracownik Urzędu m.st. Warszawy. Poza pracą na uczelni współpracuje z firmami doradczymi i szkoleniowymi oraz prowadzi własną działalność gospodarczą.

Dominika Szeląg
Kobieta społecznie zaangażowana. Streetworker "Ska Street", trener młodzieży, pracownik projektów: "Akademia kobiet aktywnych", "Aktywizacja społeczno-ekonomiczna kobiet na poziomie lokalnym i regionalnym". Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się człowiekiem i jego miejscem w świecie.

Stanisław Trzyna
Socjolog, teoretyk organizacji i zarządzania w sektorze publicznym, wieloletni pracownik administracji centralnej, zainteresowany kwestiami instytucjonalnymi, tworzący własne wizje systemowe. Związany od wielu lat z zagadnieniami sektora publicznego, specjalizuje się w tematyce ich struktur i finansów. Współzałożyciel, pomysłodawca i główny ekspert Forum Od-nowa.

Magdalena Wrzesień
Architektka, urbanistka, współzałożycielka stowarzyszenia Odblokuj. Ukończyła architekturę na Politechnice Warszawskiej i L'école nationale supérieure d'architecture de Paris La Villette (ENSAPLV). Prowadzi zajęcia projektowe z urbanistyki w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Dr hab. Sławomir Zamuszko
Kompozytor, artysta-performer, teoretyk muzyki, doktor sztuki muzycznej. Nauczyciel w szkołach muzycznych wszystkich stopni: od podstawowego po wyższy. Ukończył również podyplomowe studia informatyczne. Regularnie publikuje w "Kwarcie" – periodyku Filharmonii im. A. Rubinsteina w Łodzi. Od ponad 10 lat angażuje się w działania społecznikowskie w Łodzi i Warszawie.

Z Forum Od-nowa współpracują również: Rafał Antczak (ekonomista, wiceprezes Deloitte), Stefan Bratkowski (publicysta, redaktor naczelny portalu Studio Opinii), dr Maciej Bukowski (ekonomista Prezes Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych), prof. Krzysztof Kiciński (socjolog, wykładowca akademicki), dr Jarosław Klejnocki (polonista, dyrektor Muzeum Literatury w Warszawie), prof. Wojciech Michniewski (dyrygent, wykładowca akademicki), dr Aleksander Nelicki (psycholog, ekspert ds. samorządowych), Jerzy Stępień (prawnik, wykładowca akademicki).

Share

Dodatkowe informacje